Přeskočit na hlavní obsah


Aktuality

Bronz na GP v Německu

GP Strassbessenbach
8 závod mistrovství světa byl podle našich představ. I když v počátku v sobotní kvalifikaci jsme měli problém s nastavením motorky, tak i 4 místo ve skupině B bylo dostačující pro dobrou pozici na start do nedělních závodů. V neděli v ranním tréninku jsme ještě udělali drobné úpravy v nastavení karburátoru. Díky tomu jsme dokázali zajet 4 čas. Start do prvního závodu moc nevyšel. V první zatáčce jsme byli až okolo 10 místa. Ihned v úvodním kole jsme se dostali na 7 pozici a čekali na chyby posádek před námi. Ve 20 minutě jsme se dostali na 5 pozici, kterou jsme si udrželi až do cíle. Do druhého závodu start vyšel lépe. 4 místo v první zatáčce bylo pro nás mnohem přijatelnější než v závodě prvním. V úvodních kolech jsme se dokázali o příčku dopředu posunout. 3 místo jsem se drželi po většinu závodu. Nátlak posádky Giraud-Musset, kteří jsou v žebříčku MS na 2 pozici jsem nedokázali udržet. Propat na 4 místo by pro nás stejně znamenalo úspěch. Hned v dalším kole co se před nás tato posádka dostala, tak se jim začalo kouřit z výfuku. Díky jejich technickýmu problému jsme se opět dostali na 3 pozici. A tu jsme už udrželi až do cíle. Velká radost v cíli 🙂 Celkově nám to dalo 3 místo.
Velké díky patří celému týmu hlavně mechanikům a všem fanouškům, kteří udělali super atmosféru. 🙂
 
Zdraví Tomáš a Ondra

Smolný písečný GP Lommel

O víkendu se jel další podnik mistrovství světa na nevyspitatelné písečné trati v belgickém Lommelu.
Bohužel už v úvodu musíme podotknout, že tyto závody pro nás byli velmi smolné. Písečné tratě z minulosti závodů mistrovství světa moc dobře známe.
I proto určité ambice na dobrý výsledek u nás převládaly.
Převážně jsme doplatili na nedostatek zkušeností s novým motorem v takových to extrémních podmínkách. 
Po mistrovství světa ve Francii, kde jsme skončili celkově pátí, už bychom věřili, že máme vyhráno co se týče nastavení techniky. Na písečných tratích nás, ale čeká ještě hodně práce.
Po nevydařené kvalifikaci, kde jsme byli 8 ve skupině B jsme měli nastupovat jako první do druhé řady. Z důvodu odstoupení jedné posádky nás to bohužel posunulo a nastupovali jsme jako poslední do první řady. Vždy na nás zbylo místo úplně na pravé straně, kde jsme měli minimální šanci na úspěch.V prvním závodě jsme se v úvodních kolech pohybovali někde až okolo 20.místa. V cíli z toho pro nás bylo neuspokojivé 17.místo.
Ve druhém závodě nám start vyšel už o něco lépe. Dokázali jsme se dokonce v úvodu závodu ze 17 pozice dostat na 14 příčku, ale po té nás potkal technický problém, kdy nám zhasl motor a nám už se nepodařilo znovu nastartovat.
Vypadá to na závadu v elektrice.

Už tento víkend nás čeká další závod Grand prix v německém Strassbessenbachu.

Zdraví celý tým

GP Iffendic 2.7.2017

GP Francie
Tentokrát jsme zbytek týmu nechali ve Francii a jedeme se připravit na další závod jako vždy do domácího prostředí.
Mechanici si zařídili dovolenou, abychom v náročném programu závodů GP vše zvládli. Příští týden nás čeká závod v belgickém Lommelu.

Tento víkend nám vše vycházelo podle našich představ, tak jak je třeba pro dobrý výsledek. Už od sobotního měřeného tréninku jsme dokázali nastavit motorku podle našich představ. Druhé místo v kvalifikaci nám pomohlo se psychicky koncertovat na nedělní závod.
První start nám, ale vůbec nevyšel. Špatných prvních 5 metrů. Po startu jsme se pohybovali až někde okolo 20 místa. I přesto jsme nic nevzdali a snažili se během 35 min. udělat maximum pro nejlepší výsledek. Bylo vidět, že nás tentokrát technika opravdu podržela, a my mohli ukázat co v sobě Mega motory mají. Technické výjezdy, kde bylo opravdu potřeba dostatek výkonu, byli vždy v naší režii. Během prvního závodu jsme, zde předjeli většinu startovního pole. Po nevydařeném startu z toho v cíli byli nakonec 5 místo. Vydařená stíhačka 
Do druhé jízdy jsme si samozřejmě potřebovali zlepšit start. To se nám povedlo. Hned v úvodu jsme si drželi 5.místo za posádkou Daiders/Stupelis. Povedlo se nám držet tempo a vyčkávat chybu soupeře. Bohužel, ale přišly chyby z naší strany. Tím pádem jsme ztratili kontakt se čtvrtou posádkou. V tu chvíli na nás začali tlačit ze zadu holanďani Hermans/Van Gaalen. Jejich nátlak se nám bohužel nepovedlo udržet. Tím pádem jsme se museli v cíli spokojit s 6 místem.
Celkové 5.místo je pro nás i přesto úspěch. Momentálně se dost zapracovalo na technice. A my můžeme konečně závodit s konkurence schopnou technikou.
Poděkování všem francouzským fanouškům podél tratě. I přesto, že jsme nebyli na domácí půdě, tak jsme si užili super atmosféru.

Všem našim partnerům děkujeme za dosavadní podporu a celému týmu tentokrát společně s trenérem Honzou Lehockým za super péči po celý víkend.
Zdraví Čmeláci 🐝

MMČR Jinín 24.6.2017

Další závod MMČR pokračoval v Jiníně u Strakonic. Trať byla připravena po vzoru závodů v motokrose. Do kvalifikace jsem nastupovali z první pozice. Bohužel start nám, ale tak dobře nevyšel. Byla to pro nás čtvrtá pozice po startu. Trať byla od začátku dost nakropená a tak se nám nepovedlo během 15 minut dostat se na lepší pozici. Do odpoledních závodů jsme ještě pozměnili nastavení motorky a to přímo změnu trysky v karburátoru. Ani v jednom závodě se nám nepovedl holeshot,ale vždy jsme se během úvodních kol dokázali dostat na první pozici, udělat si dostatečný náskok a pozici si udržet až do cíle. Oba závody jak ve Stříbře tak v Jiníně byli pro nás velkým přínosem co se týče testování nové techniky. Po tom co jsme dali dohromady hlavy společně s firmou Mega Rübig jsme opět připraveni na další závod MS, který se jede už tento víkend ve francouzském Iffendic.
Držte nám palce!

Zdraví Tomáš a Ondra

MEZ MMČR Stříbro

Na domáci půdě pokračovalo v neděli 18.6. mistrovství ČR. Na trať přivítal i přebor sajdkár, veteráni sól a také sajdkár. Diváci měli k dispozici opravdu bohatý program.
Tento závod jsme pojali v rámci zkoušení nové techniky a příprav na závody MS ve francouzském Iffendic, které nás čekají za 14 dní. Jak v kvalifikaci tak i v závodech nám nikdy nevyšel start. Přece jen úpravy nastavení v optimálním průběhu motoru nám vždy narušili start podle našich představ. V tu chvíli jsme, ale měli zase možnost porovnat výkon motorky se zbytkem špičky domácího mistráku. Start v obou závodech vyšel výborně bratrům Janouškovým. Vždy si svou bezchybnou jízdou vytvořili dostatečný náskok. My jsme vždy vyjížděli okolo 7 místa, ale vždy se nám povedlo náskok smazat a dostat se s nimi na kontakt. V prvním závodě se nám to povedlo a dostali jsme se před ně a zvítězili jsme. Ve druhé jízdě jsme je stáhli až v posledních třech kolech. Zaútočili jsme, ale i přes náš nátlak si dokázali bratři Janouškovi pozici udržet a zvítězit. To nám dalo celkově druhé místo. Závod byl pro nás v mnoha směrech poznatkem do dalších závodů MČR a MS.
Budeme se na vás těšit už tuto sobotu 24.6. 2017 v Jiníně.
Zdraví celý tým

GP Kegums 10.-11.6.2017

Tento závod ani trochu nedopadl podle našich představ.

Sobotní pre-kvalifikace ta ještě dopadla dobře. Zajeli jsme druhý nejrychlejší čas. Skvělá pozice do kvalifikace. Ale bohužel v kvalifikaci smůla. Hned po startu 3 místo,ale hned v úvodním kole technická závada na motoru a ta nám nedovolila v závodě pokračovat. Čekala nás last chance. Mechanici dali vše do pořádku a v last chance jsme zajeli nejrychlejší čas. To nezměnilo nic na tom, že nás čekala druhá řada. A to bylo jasné, že to nebude jednoduché. Po startu v prvním závodě jsme byli na 23 pozici. Čekala nás stíhací jízda. Posouvali jsme se dopředu a v cíli tomu bylo 11 místo. Start do druhého závodu opět na 23 pozici. Rvali jsme se co to dalo a cílem jsme projeli na 9 místě. Celkově jsme skončili na místě 10. A v celkovém pořadí po 5 GP závodě jsme 7. Další závod nás čeká tentokrát na domácím mistráku a to 18.6. 2017 ve Stříbře.

Budeme se na vás těšit.

Zdraví celý tým 🐝

GP Chaumont 3.-4.6.2017

O víkendu jsme se zúčastnili 4 závodu MS ve francouzském Chaumont. V sobotních trenincích a následné kvalifikace počasí přálo, slunce, teplo a suchá trať. Do kvalifikace jsme nastupovali jako čtvrtí. Start se nám povedl na 3 místě. Hned v úvodním kole jsme se dokázali posunout ještě o příčku dopředu, a tuto pozici si udržet az do cíle. Takže v cíli 2 místo. Super pozice na start do nedělních závodů. Bohužel počasí se zhoršilo, začalo pršet a hlásili déšť až do rána. Takže trať se stala velice bahnitá a mokrá. Místo do prvního závodu jsme zvolili stejné jako v kvalifikaci a doufali jsme, že se start povede stejně dobře jako v sobotu. Bohužel, nebyli jsme tak rychlí a v prvni zatáčce nás pár posádek uzavřelo,a my vyjížděli okolo 10 místa. To by nebylo až tak hrozné, ale po 3 kolech kdy Tomáš jel bez funkčních brýlí jsme museli zastavit u mechaniků a brýle vyměnit. To nás stálo několik pozic a nás čekala stíhací jízda. Na takové bahnité a technické trati bylo jasné , že to zezadu stahovat nebude lehké. V cíli z toho bylo 15 místo. Do druhého závodu trať už lehce oschla a start se tentokrát povedl. V úvodním kole na 3 pozici. Po pár kolech se zezadu přiblížil Giraud-Muceiniks, kterým se start nevyvedl a posunul nás tak na 4 místo a pak ještě Willemsen-Bax tak jsme byli na 5 pozici. A tuto pozici si udrželi až do cíle. Celkově nám to dalo 10 místo a v žebříčku MS po 4 závodě jsme na pozici 8.
Zdraví celý tým 🐝

GP Kramolín 13.-14.5.2017

Domácí závod GP Kramolín
Třetí závod mistrovství světa pokračoval pro nás na domácí trati v Kramolíně u Nepomuku.Mnozí z vás nás navštívili osobně. Pro ty, kteří nás neviděli v akci krátký report ze závodů.
Na tento závod jsme se velice těšili. Přece jen přes zimu se udělalo hodně práce abychom opět v letošní sezóně bojovali o top 5 v seriálu MS. Kde jinde zúročit všechnu snahu než na domácím závodě.
Účast 52 motorek slibovala napínavé souboje jak v sobotních kvalifikačních závodech, tak i v nedělních rozjížďkách.
Pro nás se bohužel domácí závod nevyvíjel úplně příznivě. V sobotní kvalifikaci technické problémy na řazení nás bohužel odsunuli až na 8.místo ve skupině B. To nám v součtu kvalifikací dalo 16.místo na start nedělních závodů. Věděli jsme, že nebude vůbec jednoduché se dostat z druhé řady na kontakt prvních pěti.
A však co se nám povedlo během úvodního kola prvního nedělního závodu bylo i pro nás překvapivé.
Dokázali jsme se prokličovat až na třetí pozici, kterou jsme drželi pět kol. Nátlak dvou za námi jedoucích posádek byl tak veliký, že i přes úžasnou podporu všech fanoušků podél tratě, jsme se nakonec museli v cíli spokojit s 5 .místem. Na těžké trati jako jsou Kramolínské výjezdy nebylo vůbec jednoduché konkurovat těm nejlepším.
Startovní pozici do druhého závodu jsme tentokrát měli jako patnáctí.
Kvůli jedné vypadlé posádce z prvního závodu, jsme něměli možnost výběru startovní pozice a šouplo nás to úplně na levou stranu startu.
I tak v úvodu závodu jsme jezdili okolo 10 pozice. Pak už jen následovaly okolnosti, které ovlivnili naší stíhací jízdu. Rozbité brýle, rozbitý kšilt na přilbě (kámen od posádky před námi ) a zdržení za posádkou Bürgler/Betschart, kteří si to zašlápli v zatáčce. To vše nás nakonec v cíli odsunulo až na 13.pozici.
Celkově nám to dalo 9.místo.
Po třech závodech seriálu MS jsme na 7.místě.

Děkujeme všem přítomným za super atmosféru podél tratě na domácím závodě.
Super podpora 😉

Zdraví celý tým 🙂

GP Ukrajina

GP Ukrajina Chernitvsi
Víkendovým závodem v ukrajinském Chernitvsi odstartoval letošní druhý podnik závodů mistrovství světa.
Po nevydařené druhé jízdě v holandském Oldebroeku na prvním závodě MS, jsme si zde chtěli spravit chuť nějakým pěkným celkovým výsledkem.
V sobotních trénincích jsme mohli vidět pěkně připravenou trať. Organizátoři si dali opravdu záležet. Kvůli nízkému počtu jezdců byla jen jedna sobotní kvalifikace. Dohromady v ní startovalo 23 týmů. Start nám vůbec nevyšel a tak jsme se od úvodu kvalifikační jízdy snažili prokousat dopředu.V posledním kole jsme měli šanci se dostat na 7 příčku, ale bohužel při předjíždění jsme se nevyhli kontaktu s posádkou před námi. Došlo ke zdržení a mi naopak jednu pozici ztratili.
Při kontaktu s belgickou posádkou Ondra utrpěl tržné zranění zad, které mu museli v místní nemocnici zašít.
Nastěští zranění nebylo až tak vážné, díky kterému by jsme nemohli startovat v nedělních závodech.
Starty v obou nedělních jízdách neprobíhali podle ideálních představ.
Vždy jsme se museli prodrat startovním polem abychom atakovali prvních 5 míst.V prvním závodě 4.místo a ve druhém závodě 6.místo. Celkově domů vezeme 5.místo.

Teď nás čeká dvou denní relax, kontrola u týmové lékařky dr. Stehlíkové,zda jsou po závodech stehy v pořádku a pak vše směřovat na domácí závod už tento víkend v Kramolíně u Nepomuku.

Zdraví celý tým

MMČR Opatov 22.4.2017

Druhý závod domácího šampionátu doprovázelo špatné počasí. Už od ranních hodin pršelo. Během celého dopoledne déšť neustával a tudíž jak tréninky, kvalifikace tak i první závod byli na blátě. Na druhou jízdu konečně vysvitlo slunce. Po písečné bouři minulý týden v Holandsku,zase jeden extrém a to v podobě bláta. 😀 Tento závod byl pro nás přípravou na druhý podnik MS na Ukrajině, kde startujeme 6.-7.5.2017.

V Opatově jsme i ozkoušeli připravený motor ve spolupráci s firmou Mega s kterým bychom měli startovat v nejbližších závodech MS. V kvalifikaci i v rannich trénincích, kdy trať byla rozbahněna nebylo nastavení motorky ideální. Do odpoledních závodů jsme drobné nedostatky odstranili a pak už jsme se mohli jen plně koncentrovat na náročnost tratě. V obou závodech jsme dokázali plným ziskem bodů potvrdit svoji formu. Jak si stojíme ve světové konkurenci ukáže závod v Chernivtsi na Ukrajině.

Na českého fanouška se budeme těšit 13.-14.5.2017 na domácí trati v Kramolíně u Nepomuku na mistrovství světa.

🐝Zdravíme všechny tým Čermák 🐝


Vyhledávání

Rubriky

Poslední komentáře

  • Milan - Zdravím z Nepomuka, posílám odkaz na článek z Plzeňského mdeníku. Milan D. http://plzensky.denik.cz/...více »
  • PetrD. - Od Luca https://www.youtube.com/watch?v=7j3tX9tNC-4 .... jojo pěkně vás otočila opačná sajda :-(((...více »
  • Kordís - Klucí gratulace!! Ještě teď mám husinu. Nádherný závody.. Děkujeme...více »
  • PetrD. - Byl to zážitek, souboj tří posádek od začátku až do cíle, nikdo nechtěl ubrat a neubral .... co se s...více »
  • Pavel - Krása konečně je to zas ve starých kolejích jen tak dál...více »

Sponzoři